MMR poskytne na rozvoj regionů 1,45 miliardy korun

18. 6. 2019 | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří celkem 877 projektů za 1,45 miliardy korun. Dotace poputují do našich obcí díky programu Podpora rozvoje regionů 2019+, který je zaměřen na obnovu a rozvoj regionů, realizaci projektů zvyšujících kvalitu života jejich obyvatel a zvýšení atraktivity obecního prostoru.

Více než třetina peněz půjde na obnovu místních komunikací v obcích, kdy nově mohly žádat obce i nad 3 tisíce obyvatel.

„Dotace v rámci programu jsou primárně určeny pro obce do tří tisíc obyvatel. Ale v rámci dotačního titulu na obnovu místních komunikací mohly letos žádat i obce do deseti tisíc a nad deset tisíc obyvatel. A právě do tohoto dotačního titulu půjde téměř 580 milionů korun, což je více než třetina z celkového obnosu peněz, který se nám podařilo pro letošní rok získat. Další významná částka, přes 400 milionů korun, je určena na obnovu sportovní infrastruktury pro základní školy a 200 milionů korun na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov. Po vyhodnocení všech žádostí stále zůstává převis finanční poptávky skoro 3 miliardy korun. Učiním všechny kroky k tomu, aby aktuální alokace byla navýšena,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.  

Díky těmto dotacím z programu Podpora rozvoje regionů 2019+ budou obnoveny místní komunikace, rekonstruovány školy a školky, ať už učebny, společné prostory nebo sociální zařízení. Dále budou rekonstruovány kulturní a multifunkční domy, které tak povedou ke kvalitnějšímu životu na venkově. Celkem tak Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří 877 projektů za 1, 45 miliardy korun, které přispějí k rozvoji obcí a měst v České republice.

Seznamy podpořených projektů naleznete na webu MMR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek