Angel investoři otevřou brány nadějným startupům včetně českých

Akce DEPO Startup Pitch, na které se představí osm vybraných startupů z celé Evropy, se uskuteční 22. dubna. Cílem je představit andělským investorům nadějné evropské (i české) startupy s globálním potenciálem, připravené k investici.

Celá akce výrazně podporuje a rozšiřuje možnost mezinárodních a dálkových investic, stojí za ní evropská síť business andělů DEPO Angels. Ve výběru jsou tři české projekty.

DEPO Startup Pitch se kompletně odehraje online prostřednictvím platformy Zoom. Zúčastnit se mohou pouze předem registrovaní zájemci. Celá akce trvá 60 minut. „Jednotlivé startupy dostanou příležitost představit svůj projekt během tříminutové prezentace. Již při ní je otevřena anketa, která od účastníků získává zpětnou vazbu na kvalitu prezentace. Každý účastník, ať investor, novinář, nebo divák, má možnost hlasovat, zda by konkrétní startup podpořil svou investicí. Poté startupisté zodpoví několik otázek od investorů. Pokud některý z investorů projeví zájem, je po ukončení akce propojen se zakladateli a jednání pokračují individuálně,“ říká Petr Šíma, zakladatel a CEO DEPO Ventures.

„O naše akce tohoto typu, jako je třeba Transatlantic Pitch Event nebo Pan-European Startup Pitch, je nejen mezi investory zájem. Rozhodli jsme se je proto pro nečleny zpoplatnit. Nečlenové musí nově uhradit při registraci poplatek ve výši 10 EUR. Vidíme, že i navzdory pandemii lze investovat, aniž se founder potká se svým investorem,“ říká Petr Šíma.

Do osmičky vybraných startupů se dostaly i tři české projekty

Mezi startupy je zastoupeno celkem sedm evropských zemí včetně Německa či Estonska, z Česka pochází rovnou tři projekty. Startupy poskytují řešení jak v B2C, tak v B2B sektoru a zasahují do nejrůznějších oblastí včetně fintechu, sociálních médií, e-commerce, firemního softwaru či kancelářských potřeb.

  • Inguro (Německo)
    řeší problematiku přeplněného inboxu v LinkedInu. Filtruje a organizuje přijaté zprávy a notifikace této sociální sítě. CEO Vyacheslav Ladischenski slibuje nejen včasné sledování potenciálních zákazníků, ale také celkový přehled a pořádek v inboxu.
  • Zenoo (Litva) je startup zaměřený na stravování psů. Jeho CEO Mindaugas Kriščiūnas popisuje příběh svého produktu tak, že zachránil své dva psy díky zjištění, že se v prodávaných krmných směsích objevuje extrémní přebytek cukrů. Proto vytvořil službu, která klientům každý měsíc zasílá dodávku krmiva vytvořeného speciálně pro konkrétního psa. Dále nabízí také mentoring a online školu pro vzdělání v této problematice.
  • Workee (Ukrajina) je software, který zjednodušuje, přibližuje a pomáhá optimalizovat práci z domova, respektive odkudkoliv. Nabízí kompletní sadu nástrojů pro remote práci, včetně osobní webové stránky, neomezených videohovorů, kalendáře, systému pro zpracování fakturace a dalších možností.
  • Enty (Rusko) zjednodušuje a pomáhá se správou veškerých nezbytných záležitostí spojených s chodem kanceláře. Všechny back office úkony zastřešuje v jednom online prostředí a vytváří tak přehledný způsob správy celé kanceláře.
  • Patron GO (Česká republika) chrání peníze svých zákazníků před zbytečnými výdaji. Cílem služby je zbavit uživatele předražených poplatků u mobilních operátorů, poskytovatelů energií a podobně. Patron přes bankovní účet prověří odchozí platby za služby, následně je zkontroluje a upozorní uživatele na ty předražené.
  • MySpotit – Suumbox (Estonsko) je platforma pro krátkodobý pronájem automatizovaných pracovních bodů umístěných na veřejných místech – například na letištích či v obchodních centrech. Zákazník se tak i uprostřed města může soustředit na důležitý hovor či dokončení závažného dokumentu před nástupem do letadla.
  • Smart-Guide (Česká republika) je projekt, který promění jakýkoliv chytrý mobil v osobního průvodce. Funguje na B2BC platformě a má v úmyslu pomoci turismu vzpamatovat se z covidové krize. Cestovatel si do mobilu stáhne aplikaci a při návštěvě zajímavého místa si v ní může pustit průvodce a objevovat tak místa ve svém vlastním tempu, bez čekání a bez drahých místních průvodců.
  • Shiftory (Česká republika) se zaměřuje na časové a organizační operace malých a středních podniků. Za úkol si dává časové limity zaměstnanců a kompletní plánování.

Redakčně upravená tisková zpráva skupiny Depo Ventures

• Teritorium: Česká republika | Evropa

Doporučujeme