Veřejnost může vybírat rodinnou firmu roku 2020

Začalo hlasování široké veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku. Hlasovat je možné až do 11. října 2020. Vyhlášení vítězů proběhne na Dni podnikatelů České republiky 3. listopadu 2020 v Praze. Soutěž Equa bank Rodinná firma roku organizuje již devátým rokem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Generálním partnerem soutěže je Equa bank.

Hlasovat na www.rodinnafirmaroku.cz je možné od 21. září do 11. října 2020.

Equa bank Rodinná firma roku hledá inspirativní příběhy rodinných firem, které úspěšně překonaly mnohá úskalí v podnikání, zakládají si na dobrém jménu, čestném jednání a tradici firmy, kterou zamýšlejí zachovat prostřednictvím svých následníků i pro další generace. Rodinné firmy podnikají promyšleně, odpovědně, v dlouhodobém horizontu a také pomáhají v místě, kde působí. Je pro ně důležitá i podpora rodiny v podnikání či sdílení zkušeností.

Vítězové voleni porotou jsou vyhlašováni ve dvou kategoriích:

  • Malá firma (firmy do 50 zaměstnanců s obratem do 10 mil. EUR) a 
  • Střední firma (firmy do 250 zaměstnanců s obratem do 50 mil. EUR).

Vítěze Ceny veřejnosti soutěže Equa bank Rodinná firma roku je možné vybírat z pěti nejlepších rodinných firem kategorie Střední firma a pěti nejlepších kategorie Malá firma.

Deset finalistů pro hlasování veřejnosti vybrala porota. Jsou jimi (v abecedním pořadí):

Hlasovat je možné na www.rodinnafirmaroku.cz v období od 21. září do 11. října 2020. Hlasující, který svůj hlas udělí jako 100. v řadě, získá kvalitní hodinky tradiční značky PRIM, stejně jako vítězná firma za každou kategorii. O některých jsem na BusinessInfo.cz již psali – viz aktivní odkazy výše.

Klání o nejlepší rodinnou firmu 2019 zná své vítěze, přehled vítězů předchozích ročníků

Equa bank se věnuje podpoře rodinných firem od svého vstupu na trh. Věříme totiž, že rodinné firmy jsou klíčovou součástí české ekonomiky. Jejich role je stále důležitější a významně se podílí na výkonu české ekonomiky a na jejím exportu. I proto jsme stáli u zrodu soutěže Equa bank Rodinná firma roku. A těší nás, že se do ní zapojuje stále více firem i široká veřejnost,“ řekl Luboš Janoušek, ředitel firemního bankovnictví Equa bank.

„Ekonomické dopady koronavirové pandemie jen potvrdily, že banky jsou pro firemní klienty užitečnými partnery a individuální přístup ve firemní bankovnictví je základ dlouhodobého vztahu založeného na důvěře,“ dodává Luboš Janoušek.

„Majitelé rodinných firem se nedívají jenom na svůj vlastní zisk, ale jako správní lokální patrioti dělají rychle opatření k udržení zaměstnanosti a povzbuzení ekonomiky. Nespoléhají ani tolik na stát a sami připravují investice a oživují svůj obchod. Tím potvrzují, že jsou opravdu páteří národního hospodářství. Soutěž o nejlepší rodinnou firmu ukazuje právě ty nejlepší příklady tohoto přístupu,“ dodává Libor Musil, místopředseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Nominované společnosti pro hlasování o Cenu veřejnosti v soutěži Equa bank Rodinná firma roku 2020

ASIO NEW, spol. s r.o.

Inženýrsko-dodavatelská společnost ASIO byla založena v roce 1993. Cílem společnosti je poskytování komplexních dodavatelských služeb v oblasti vodohospodářských výrobků, jako jsou čistírny odpadních vod, úpravny vod, hospodaření s dešťovými vodami, recyklací vod atd. ASIO NEW, spol. s r.o. se zaměřuje na boj proti změnám klimatu, ochranu životního prostředí (v rámci strategie NEW … recyklace Nutrientů, Energie, Vody … Water) a nízkoenergetické budovy – recyklace vody a energie a nově na prvky modrozelené infrastruktury. Firma zaměstnává 28 pracovníků a ve vedení působí dva rodinní příslušníci.

www.asio.cz

Beznoska, s. r. o.

Rodinná společnost věnující se již téměř 30 let vývoji, výrobě a prodeji ortopedických implantátů a nástrojů. Z tisíců různých produktů, které firma vyrábí, se například totální náhrada kolene ročně naimplantuje 1700 pacientům. Beznoska je středně velká společnost se zázemím v kladenském regionu, její působnost je však rozšířena na území celé ČR a zahraniční trhy, mezi které patří Rusko, Ukrajina, Dánsko, Bulharsko, Německo, Portugalsko, Slovensko a další země Evropské unie. Firma zaměstnává lehce přes 100 pracovníků a ve vedení aktivně působí 3 rodinní členové.

www.beznoska.cz

DVOŘÁK – svahové sekačky, s. r. o.

Společnost vyvíjí, vyrábí a distribuuje dálkově řízené sekačky SPIDER. Sekačky SPIDER jsou patentem chráněné a představují ideální řešení pro údržbu svažitých, nepřístupných a rozlehlých ploch. První koncept sekačky vznikl v provizorních podmínkách domácí dílny v roce 2003. Přes počáteční opatrnost si sekačky brzy získaly srdce a uznání zákazníků po celém světě. V současnosti zaměstnává 65 pracovníků a jsou v ní aktivní 3 rodinní členové. 

www.spider-cz.com

Ing. Josef Sklenář – Farma Ráječek

Rodinná firma Farma Ráječek sklízíme zeleninu hlavně pro Brno a okolí. Po celou sezonu pěstuje přes 20 druhů salátů, několik druhů rajčat a další lokální zeleninu. Její prioritou je zodpovědný, šetrný vztah k přírodě. Vidí v něm způsob, jak zachovat krajinu pro další generace. Své produkty lokálně dodává do restaurací a gastro provozoven Jihomoravského kraje, pro obchodní řetězec Makro CZ a vyváží i do sousedního Slovenska pro řetězec METRO SK. Společnost zaměstnává 10 stálých pracovníků, v sezóně se však jejich počet vyšplhá až na 25. Do činnosti firmy jsou aktivně zapojeni 4 rodinní příslušníci.

www.farmarajecek.cz

KUFI INT, s.r.o.

Rodinná firma KUFI INT, s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem tepelných čerpadel AC Heating. S jejich výrobou začali před 15 ti lety a získali výsadní postavení na českém trhu. V následujících letech rozšířili své obchodní aktivity také do Irska, Německa, Belgie a na Slovensko. Ročně se prodá a namontuje více než 600 tepelných čerpadel. Bezchybně se díky jejich tepelným čerpadlům topí a chladí v přibližně 5500 domech, průmyslových a zemědělských areálech a panelových domech. Dnes stojí AC Heating před dalším milníkem, kdy se naplno rozjíždí divize AC Heating Bytové domy. Společnost zaměstnává 52 pracovníků a ve vedení stojí 2 rodinní příslušníci.

www.ac-heating.cz

MATRIX a.s.

Před téměř třiceti lety byla v Třebešově založena dřevařská společnost zaměřená na truhlářství, dřevovýrobu, lesní práce, těžbu a zpracování dřeva a ostatních surovin. Postupem času se rozšiřovala o další obory – automotive, autocentrum, výrobu oken, provoz hotelu a farmy i dřevocentrum. Lidé ve společnosti MATRIX vždy cítili odpovědnost za své zaměstnance, za spokojenost zákazníků a také za zemi, ve které podnikají. Proto podporují činnost místních spolků a podílí se na organizaci vybraných aktivit a skutků. V současnosti zaměstnává 250 pracovníků a ve vedení aktivně působí 3 rodinní členové.

www.matrix-as.cz

MORIS design, s. r. o.

Firma MORIS vyvíjí designové a koncepční řešení s vysokou přidanou hodnotou pro zákazníka. Vyrábí komerční interiéry, prodejní stojany, POS a branding, zajišťuje také komplexní stavební práce a kde figuruje většinou jako Generální dodavatel. Má vlastní vývojové a designové studio s testovacím prostorem a vlastní výrobou v Praze o rozloze 6.677 m2. Vznikla v roce 1997, dnes zaměstnává bez mála 200 lidí a je lídrem v oboru. Výrobky MORISU najdete ve 45 zemích a posbíraly více jak 57 mezinárodních ocenění. Největším úspěchem firmy je, že výsledky její práce užívají milióny lidí. Jejich firemní motto, kterým se všichni ve společnosti řídí, je „dát klientovi víc, než čekal“. Firma prosazuje férové chování, a především rodinnou atmosféru, kterou budují její 3 aktivní členové spoluvlastníci.

www.moris.cz

PEŠEK Machinery, s. r. o.

Rodinná strojírenská společnost PEŠEK Machinery, založená v roce 2001, navazuje na tradice českého strojírenství výrobou strojírenských unikátů. Milují strojařinu, na které je na první pohled vidět, že je odvedená s velkou péčí a zkušeností. A přesně to je cesta, kterou se rozhodli vydat. Vyrábí hlavně strojní komplety a svařence, které vyžadují jedinečný přístup a unikátní řešení. Dodává je do všech odvětví, od automobilového průmyslu až po energetiku. Všechny bez rozdílu mají společný jmenovatel. Je na nich vidět poctivý přístup k řemeslu a zkušenost jejich pracovníků. V posledních letech společnost expandovala na evropský trh (Španělsko, Anglie, Turecko, Nizozemí, Velká Británie). PEŠEK Machinery zaměstnává 20 pracujících a ve firmě jsou aktivní 4 rodinní příslušníci.

www.pesekm.com

Porcelánová výroba Mulier s.r.o.

Středočeská společnost Mullier s.r.o. se zabývá výrobou domovních elektroinstalačních přístrojů z porcelánu, které po letech vývoje začala prodávat v roce 2015. Nedělají sériovou výrobu na strojích. Právě proto má každý jejich výrobek duši. Jejich designy jsou nové pro tuto a budoucí dobu. Pro lidi, kteří hledají kvalitní materiály, design, který jim vyhovuje nebo si prostě chtějí udělat radost. Své výrobky vyváží nejen na sousední Slovensko, ale také do Německa a Rakouska. Firma zaměstnává 11 pracovníků a aktivně je do její činnosti zapojeno 5 rodinných příslušníků.

www.mulier.cz

QI GROUP a. s.

Společnost QI GROUP a. s. byla založena v roce 2000 pod původním názvem DC Concept a. s. Od počátku se zabývá vývojem komplexního firemního informačního systému QI, který je vhodný téměř pro každou firmu, a budováním sítě partnerů. Ti dle svých oborových specializací nasazují systém u zákazníků a poskytují jim podporu při jeho provozu. Každý den s QI pracuje cca 35 000 uživatelů (z přibližně 1 000 firem), kterým výrazně usnadňuje práci. Téměř 16 let je systém dostupný i na slovenském trhu. QI GROUP zaměstnává 37 pracovníků a aktivně je do podnikání zapojeno 6 rodinných příslušníků.

www.qi.cz

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme