Cestovní info aktualizováno 11. 5. 2023 Zdroj: CzechTrade

Izrael rozvolňuje koronavirová opatření

V roce 2023 nejsou pro cestování do Izraele v platnosti žádná omezení či opatření ohledně situace související s covidem-19.

Od 20. května 2022 došlo v Izraeli k rozvolnění řady koronavirových opatření. Pro vstup do Izraele již není třeba dokládat negativní výsledek covidového testu.

Ilustrační fotografie

Toto uvolnění platí jak pro leteckou dopravu, tak i pro pozemní a námořní. Zároveň se ruší povinné PCR testování po příjezdu a ruší se i s tím spojená izolace do obdržení výsledku testu. Zakrývat si ústa rouškou/respirátorem během mezinárodního letu do Izraele již také není vyžadováno.

Povinností nadále zůstává mít zdravotní pojištění, které zahrnuje léčbu covidu-19. Je nezbytné, aby tato informace byla v pojistné smlouvě uvedena zřetelně a v anglickém jazyce.

48 hodin před odletem do Izraele je nutné vyplnit příjezdový formulář. Ve formuláři je nutné uvést požadované osobní informace a přiložit certifikáty týkající se očkování proti covidu-19, případně certifikát imunity.

Český vývoz do Izraele opět roste

Přestože se vzájemný obchod s ČR za loňský rok propadl o 14 procent, zájem o české zboží, zejména osobní vozy, neklesá, pokračují projekty, na kterých se podílejí české firmy. Potěšitelné je, že český vývoz se za první čtyři měsíce letošního roku ve srovnání s loňskem zvýšil o 63 procent.

Probíhají a vyhlašují se další tendry a výběrová řízení na různé projekty a dodávky. Vzhledem k potenciálu Izraele a aktuální nabídce služeb registruje zahraniční kancelář CzechTrade v Izraeli velký zájem firem o asistenci na trhu.

Podmínky pro obchodní a služební cesty do Izraele

Aktuální cestovní opatření Covid-19 (informace platí od 11. května 2023)

Covidová situace v Izraeli je stabilní, veškerá opatření včetně nutnosti vyplnění příjezdového formuláře jsou zrušena, testování na letišti Bena Guriona je v současné chvíli pouze dobrovolné. Zavádění jakýchkoliv covidových opatření není dle ministerstva zdravotnictví v nejbližší době plánováno.

Jiří Mašata, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Tel Avivu ve spolupráci se stážistou Markem Kempným (VŠE)

Zpět na přehled situace okolo koronaviru ve světě

• Oblasti podnikání: Obchod
• Teritorium: Asie | Izrael | Zahraničí