Poradna: Podnikatelský plán vás přiblíží k úvěru

Na rozběh podnikání potřebuji zhruba milion korun, polovinu již mám. Zvažuji bankovní půjčku. Jak připravit podklady tak, abych u banky uspěl? Jaroslav M., České BudějoviceRozběhnout vlastní byznys a získat dostatečné zdroje do začátku může být náročné. Začínajícím podnikatelům proto doporučujeme zvolit kombinaci vlastních prostředků a bankovního financování.

Až půjdete s žádostí do banky, důležitý je vždy podnikatelský plán. Nápad, využití tržních příležitostí, promyšlená strategie a návratnost, obchodní partneři, znalost potenciálních zákazníků. To vše by úspěšný podnikatelský příběh měl mít již na začátku a nesmí to chybět ani v kvalitním plánu.

Dobře připravený, stručný, konkrétní a reálný plán vyvrátí pochybnosti o případné návratnosti projektu, a tedy i schopnosti splácet úvěr. Dále si připravte dokument dokládající příslušné oprávnění k podnikání a výpisy ze svého podnikatelského účtu.

Samotné financování pak může mít více podob. Banka je pomůže ušít na míru podnikateli a jeho potřebám. Od menšího podnikatelského kontokorentu až po klasické investiční úvěry.

Převzato z časopisu Profit. Autor: Jiří Daneš, manažer segmentu Small Business, UniCredit Bank.

Pravidelné novinky e-mailem