Další uvolňování protikoronavirových opatření ve Spojených arabských emirátech

Nově při příjezdu do Spojených arabských emirátů bude stačit očkování s platným QR kódem. Pro neočkované stále PCR test s maximálně 48 hodinami od odběru vzorku.

Panorama města Dubaj, Spojené arabské emiráty
Dubaj, Spojené arabské emiráty

Rozvolňování podmínek v SAE

Nošení roušek je nadále povinné na všech veřejných vnitřních místech v Dubaji, avšak nošení roušek ve venkovních prostorech již nadále není povinné. Mezi aktualizovanými cestovními podmínkami budou muset cestující směřující do Dubaje předložit schválený očkovací průkaz proti covidu-19, který obsahuje QR kód.

Neočkovaní turisti budou muset stále předložit negativní PCR test s odběrem vzorku max. 48 h. Při příjezdu do Abú Dhabí již nově není třeba ,,zelený status“ v aplikaci Alhosn.

Letecká společnost Emirates uvedla, že od 26. února 2022 musí cestující do Dubaje ze všech zemí (včetně GCC) splňovat jeden z níže uvedených požadavků:

 • předložit platný očkovací průkaz, který potvrzuje, že cestující je plně očkovaný vakcínou schválenou WHO nebo Spojenými arabskými emiráty (SAE) a obsahuje systém QR kódů; nebo
 • předložit platný negativní certifikát o testu na covid-19, 48 hodin od odběru vzorku; nebo
 • předložit platné lékařské potvrzení vydané příslušnými úřady, že se cestující zotavil z koronaviru SARS Cov-19 (min. 1 měsíc od data zotavení do data příletu).

Je možné, že někteří cestující při příletu do Dubaje musejí podstoupit test PCR a provést karanténu, dokud nedostanou negativní výsledek.

Vnitřek letadla Airbus A380, první třída
Ilustrační fotografie

Zpět na začátek

Podmínky pro obchodní a služební cesty do SAE

Aktuální cestovní opatření Covid-19 (informace platí od 15. 2. 2022)

Podmínky pro cestu do SAE:

Spojené arabské emiráty jsou na cestovatelském semaforu od 18. 10. 2021 jako zelená země. Cestování z a do SAE není nikterak omezeno, avšak je třeba dodržovat příslušná opatření. Každý emirát má jiné podmínky, tudíž je třeba je sledovat nebo ověřit přímo i u letecké společnosti.

Otevřené hranice: ano, podmínky vstupu se drobně liší u každého emirátu

Je doporučeno mít u sebe nebo v aplikaci v telefonu očkovací certifikát.

Při cestě ve směru do SAE musíte splnit:

 • Ode dne 15. 2. 2022 stanovuje ochranné opatření platnost délky očkovacího certifikátu na 270 dní od data poslední dávky. Na certifikáty potvrzující posilovací dávku („booster“) se časové omezení zatím nevztahuje.
 • Očkovací certifikát plně očkovaných osob (2 dávky stejné očkovací látky anebo 1 dávka Janssen) je v SAE akceptován, pokud uplynulo alespoň 14 dní po očkování.
 • Do SAE je možné vstoupit jako očkovaný/neočkovaný cestovatel. Je ale povinností předložení negativního PCR-testu u check-in v ČR před odletem, viz. odlišná pravidla pro Dubaj a Abú Dhabí.
 • Všichni letecky cestující z ČR, i tranzitní i očkované osoby, do / přes SAE jsou před odletem u check-in povinni předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin. Výjimkou jsou děti do 12 let a osoby s mírným či těžkým postižením.
 • Cestující do Abú Dhabí se musí prokázat testem ne starším než 48 hodin. Je povinností cestujících před odletem do Abú Dhabí registrovat se v systému ICA Smart Travel Service.
 • Žádný příjezdový formulář se do ostatních emirátů SAE nevyplňuje.
 • Po příletu do Dubaje si cestující mohou stáhnout aplikaci DXB Smart App (Dubaj) nebo aplikaci Al Hosn App (pro Abú Dhabí), kde je možnost nahrát očkovací certifikát. Pro Abú Dhabí je povinností registrovat se v systému ICA Smart Travel Service a v aplikaci Al Hosn. Rovněž všichni cestující do Abú Dhabí jsou povinni podstoupit zdarma PCR test na letišti. Další povinný PCR test je třeba, pokud se v emirátu zdržíte déle než 6 dní.
 • Po příletu na letiště Sharjah anebo letiště Ras Al Khaimah (charterové lety z ČR) je postup jako při příletu do Dubaje.
 • Pro přílet do Abú Dhabí je zaveden bezkaranténní „seznam zelených zemí“, kde je od 31. 7. 2021 Česká republika.
 • Od 15. 8. mohou do emirátu Abú Dhabí přicestovat i turisté. Pro všechny očkované /neočkované cestující platí rozdílná pravidla, a to pro četnost PCR-testů.
 • Od 20. srpna 2021 je možné, aby si každý cestovatel do SAE nahrál před cestou platný očkovací certifikát z ČR do emirátské aplikace, kterou lze přepnout i do českého jazyka. V aplikaci vyplníte jméno, email a mobil, na kterém jste v SAE dostupný. Po příletu do SAE obdržíte sms na uvedené mobilní číslo, nebo na e-mail, tzv. „unified number“, které poté použije při přihlášení do další stažené aplikace Al Hosn. Aplkace Al Hosn je zřízená MZdr SAE za účelem evidence očkování proti covidu-19 a všech PCR a DPI testů. Doporučujeme výše uvedený postup, neboť ulehčí pobyt.

Karanténa: ne

Formulář: ne

Podmínky pro návrat do ČR

Je nutné si ověřit u letecké společnosti nebo na stránkách MZV, zda je třeba před odletem PCR test i pro plně očkované turisty kvůli neustále se měnícím podmínkám.

S účinností od 15. února 2022 dochází ke změnám v podmínkách vstupu či návratu do České republiky

Opouští se od tzv. semaforu, vstup do země už ve většině případů nebude závislý na míře rizika nákazy v zemi odjezdu. Barva země zůstane relevantní jen pro příjezdy cizinců.

Pro splnění epidemiologických podmínek pro vstup do České republiky bude ve většině případu aplikován systém očkování-testování-prodělání nemoci. Podmínky pro vstup se liší při cestách v rámci EU a při cestách ze zemí mimo EU a podle pobytového oprávnění. Veškeré podmínky naleznete v ochranném opatření a zjednodušeně i ve schématech uvedených na webu MV.

Před příletem ze SAE je nutné vyplnit příjezdový formulář.

PCR test je nutný podstoupit před cestou pro všechny, kdo nejsou očkovaní proti covidu, či nemoc v poslední době neprodělali. Po příletu je pak nutné podstoupit PCR i v ČR. Viz schéma níže:

Další informace:

Odkazy na oficiální informace a podmínky cestování do a z SAE:

Zastupitelský úřad České republiky v SAE
Emirates – Travel Requirements
Ministerstvo vnitra ČR
UAE Coronavirus Update

Michal Nedělka, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Dubaj

Zpět na přehled situace okolo koronaviru ve světě

• Oblasti podnikání: Investice | Obchod