Cestovní info aktualizováno 11. 5. 2023 Zdroj: CzechTrade

Další uvolňování protikoronavirových opatření ve Spojených arabských emirátech

V roce 2023 nejsou pro cestování do Spojených arabských emirátů v platnosti žádná omezení či opatření ohledně situace související s covidem-19.

Nově při příjezdu do Spojených arabských emirátů bude stačit očkování s platným QR kódem. Pro neočkované stále PCR test s maximálně 48 hodinami od odběru vzorku.

Panorama města Dubaj, Spojené arabské emiráty
Dubaj, Spojené arabské emiráty

Rozvolňování podmínek v SAE

Nošení roušek je nadále povinné na všech veřejných vnitřních místech v Dubaji, avšak nošení roušek ve venkovních prostorech již nadále není povinné. Mezi aktualizovanými cestovními podmínkami budou muset cestující směřující do Dubaje předložit schválený očkovací průkaz proti covidu-19, který obsahuje QR kód.

Neočkovaní turisti budou muset stále předložit negativní PCR test s odběrem vzorku max. 48 h. Při příjezdu do Abú Dhabí již nově není třeba ,,zelený status“ v aplikaci Alhosn.

Letecká společnost Emirates uvedla, že od 26. února 2022 musí cestující do Dubaje ze všech zemí (včetně GCC) splňovat jeden z níže uvedených požadavků:

  • předložit platný očkovací průkaz, který potvrzuje, že cestující je plně očkovaný vakcínou schválenou WHO nebo Spojenými arabskými emiráty (SAE) a obsahuje systém QR kódů; nebo
  • předložit platný negativní certifikát o testu na covid-19, 48 hodin od odběru vzorku; nebo
  • předložit platné lékařské potvrzení vydané příslušnými úřady, že se cestující zotavil z koronaviru SARS Cov-19 (min. 1 měsíc od data zotavení do data příletu).

Je možné, že někteří cestující při příletu do Dubaje musejí podstoupit test PCR a provést karanténu, dokud nedostanou negativní výsledek.

Vnitřek letadla Airbus A380, první třída
Ilustrační fotografie

Zpět na začátek

Podmínky pro obchodní a služební cesty do SAE

Aktuální cestovní opatření Covid-19 (informace platí od 11. května 2023)

Situace v zemi je stabilní, na léto se nechystají žádná opatření.

Vladislav Polách, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Dubaj

Zpět na přehled situace okolo koronaviru ve světě

• Oblasti podnikání: Investice | Obchod