Přímé investice českých firem v zahraničí podle teritoriální struktury

Dokument poskytující údaje o českých přímých investicích v zahraničí za roky 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 a 2010 členěných podle teritoriální struktury.


Přímé investice do zahraničí za rok 2009 v teritoriální struktuře (toky)
Odliv v roce 2009
Eurostat/ OECD kódGeografické a ekonomické zónyZákladní kapitál
v tis. USD
Reinvestovaný zisk
v tis. USD
Ostatní kapitál
v tis. USD
Celkem
v tis. USD
A1CELKEM SVĚT865 878,3436 692,137 700,51 340 270,9
E1EVROPA863 185,7452 042,763 017,91 378 246,3
 z toho    
BEBelgie0,07 530,917 173,224 704,1
DKDánsko0,0128,7-577,6-448,9
FIFinsko0,00,01 259,11 259,1
FRFrancie-418,6-5 229,6-17 371,6-23 019,9
IEIrsko168,4-639,7-60 344,6-60 815,9
ITItálie0,02 313,7-58 385,9-56 072,2
LULucembursko0,06 573,8-4 977,61 596,2
DENěmecko329 322,0-33 385,9-153 527,0142 409,1
NLNizozemí32 685,5551 075,4-27 336,2556 424,7
PTPortugalsko0,0-153,6658,1504,5
ATRakousko0,03 981,8-50 179,7-46 197,9
GRŘecko0,00,0603,6603,6
ESŠpanělsko20 718,2-639,4-3 713,516 365,3
SEŠvédsko0,047 831,3-6 691,741 139,6
GBVelká Británie0,0-3 638,9-79 758,6-83 397,5
CYKypr0,0-238 947,3-56,6-239 003,9
EEEstonsko0,02,18 490,68 492,7
LTLitva0,0170,71 251,71 422,4
LVLotyšsko0,02 624,0-761,61 862,4
HUMaďarsko10 881,9-30 482,282 002,462 402,1
MTMalta0,011 897,2-14 489,2-2 592,0
PLPolsko-26 074,1118 332,2-115 224,4-22 966,3
SISlovinsko0,0266,2-3 387,5-3 121,2
SKSlovensko-441 041,98 133,391 195,5-341 713,0
BGBulharsko0,041 307,39 832,951 140,2
RORumunsko309 597,5-31 694,9337 110,9615 013,5
ISIsland0,05,60,05,6
LILichtenštejnsko0,04 555,50,04 555,5
NONorsko0,00,0-14,5-14,5
CHŠvýcarsko-329,0-3 262,1-3 648,0-7 239,0
E2OSTATNÍ EVROPSKÉ ZEMĚ627 675,7-6 613,3113 885,6734 948,0
 z toho    
BYBělorusko3 209,92 983,759,46 253,0
BABosna a Hercegovina0,0-2 590,225,1-2 565,1
GIGibraltar0,0-123,30,0-123,3
GGGuernsey0,00,40,00,4
HRChorvatsko0,0-394,236,6-357,7
MKMakedonie0,0597,10,0597,1
MDMoldávie0,00,066,466,4
RURusko6 400,34 020,114 118,824 539,2
TRTurecko473 431,57 061,535 849,7516 342,7
UAUkrajina0,0-6 097,213 242,07 144,8
E4AFRIKA101,0-104,2-17 551,7-17 554,9
TNTunisko0,0-95,9837,9742,0
ZAJižní Afrika0,00,0-18 765,0-18 765,0
SCSeychely0,00,018,018,0
E7AMERIKA1 225,7-23 539,355 507,633 194,0
E8SEVERNÍ AMERIKA218,584,259 796,060 098,7
 z toho    
CAKanada0,0-27,1-686,4-713,4
USSpojené státy americké218,5111,360 482,460 812,2
E9STŘEDNÍ AMERIKA0,0-19 670,9-5 974,4-25 645,3
 z toho    
VGBritské Panenské ostrovy0,0-18 205,20,0-18 205,2
MXMexiko0,0-1 465,7-4 463,5-5 929,2
F1JIŽNÍ AMERIKA1 007,2-3 952,51 685,9-1 259,3
 z toho    
ARArgentina0,0-19,41 291,51 272,1
BRBrazílie1 007,2-3 569,1690,4-1 871,5
CLChile0,0-140,763,5-77,2
COKolumbie0,00,0-339,7-339,7
PEPeru0,0-223,2-57,3-280,5
F2ASIE1 365,98 292,9-62 871,2-53 212,3
F3ZEMĚ BLÍZKÉHO A STŘEDNÍHO VÝCHODU0,08 567,6-6 974,41 593,2
 z toho    
IRÍrán0,00,054,654,6
ILIzrael0,00,0-7 264,9-7 264,9
AESpojené arabské emiráty0,0377,2169,3546,5
AMArménie0,0358,451,9410,3
GEGruzie0,07 832,00,07 832,0
F6OSTATNÍ ASIJSKÉ ZEMĚ1 365,9-274,7-55 896,7-54 805,5
 z toho    
CNČína1 038,7-705,8-3 749,0-3 416,1
HKHongkong0,0-40,992,351,4
INIndie327,2-638,163 130,462 819,5
IDIndonésie0,00,00,30,3
JPJaponsko0,00,0-24 312,9-24 312,9
KZKazachstán0,0930,5-44,0886,4
KRKorejská republika0,00,0-6 590,3-6 590,3
MYMalajsie0,00,0-781,1-781,1
MNMongolsko0,0-53,00,0-53,0
MMMyanmar0,0-34,50,0-34,5
SGSingapur0,0-10,5458,4447,9
THThajsko0,00,0-38 992,9-38 992,9
TWTchaj-wan0,00,0-45 509,2-45 509,2
VNVietnam0,09,463,372,7
F7OCEÁNIE A POLÁRNÍ OBLASTI0,00,0-402,1-402,1
 z toho    
AUAustrálie0,00,0-413,8-413,8
NZNový Zéland0,00,011,711,7
I5Eurozóna (EUR-16)-58 566,4312 776,8-282 879,9-28 669,5
J5Mimo eurozónu (EUR-16)924 444,8123 915,3320 580,41 368 940,5
I4EUR-15382 475,4304 643,5-374 075,4313 043,5
J4Extra EUR-15483 402,9132 048,6411 775,91 027 227,4
I3EUR-13382 475,4531 693,6-359 529,6554 639,4
J3Extra EUR-13483 402,9-95 001,5397 230,2785 631,6
I2EUR-12382 475,4531 427,4-356 142,2557 760,6
J2Extra EUR-12483 402,9-94 735,3393 842,7782 510,3
V1EU-27235 838,9457 357,0-47 205,1645 990,7
V2Extra EU-27630 039,5-20 664,984 905,7694 280,2
D3EU-25-73 758,6447 744,6-394 149,0-20 163,0
D5Mimo EU-25939 637,0-11 052,6431 849,51 360 433,9
D8Nové členské země EU 2004-456 234,1-128 003,949 021,1-535 216,9
D2EU-15382 475,4575 748,5-443 170,0515 053,9
D4Extra EU-15483 402,9-139 056,4480 870,6825 217,0
A8OECD399 562,4674 155,1-328 982,1744 735,5
A5EFTA-329,01 299,0-3 662,5-2 692,4
B1NAFTA218,5-1 381,555 332,554 169,5
C4"Offshore" finanční centra0,0-13 824,0550,7-13 273,3
Přímé investice do zahraničí za rok 2010 v teritoriální struktuře (toky)
Eurostat/
OECD kód
Geografické a ekonomické zónyZákladní kapitál
v tis. USD
Reinvestovaný zisk
v tis. USD
Ostatní kapitál
v tis. USD
Celkem
v tis. USD
A1CELKEM SVĚT306 975,0733 465,2660 560,51 701 000,8
E1EVROPA301 063,2733 410,6598 659,21 633 133,0
 z toho    
BEBelgie0,07 618,48 740,716 359,1
DKDánsko823,0160,4-4 253,0-3 269,6
FIFinsko0,00,061,361,3
FRFrancie380,9-4 675,4-6 360,8-10 655,3
ITItálie6 532,56 426,32 323,015 281,7
LULucembursko0,024 104,6-154,623 950,0
DENěmecko590,291 292,9-2 801,189 082,0
NLNizozemí26 411,3435 335,51 023 616,71 485 363,5
ATRakousko-38,95 111,2-1 671,53 400,8
GRŘecko0,00,0-393,3-393,3
ESŠpanělsko-322,2850,6-413,9114,5
SEŠvédsko0,040 251,7242,140 493,9
GBVelká Británie0,0-4 598,4-181 428,2-186 026,5
CYKypr934,3-161 295,90,0-160 361,6
EEEstonsko-24,8238,9-684,8-470,7
HUMaďarsko-9 228,64 081,5-15 667,2-20 814,3
MTMalta0,012 513,0-6 507,96 005,1
PLPolsko70 427,7117 889,6-44 410,9143 906,4
SISlovinsko0,01 826,1507,52 333,6
SKSlovensko78 696,5173 970,5-46 811,5205 855,5
BGBulharsko33 703,5-43 562,386 548,076 689,2
RORumunsko-51,248 382,4-214 226,3-165 895,1
CHŠvýcarsko-5 179,1-2 083,3-31 218,5-38 481,0
BYBělorusko0,03 161,1140,63 301,6
BABosna a Hercegovina-90,0-2 130,5103,2-2 117,3
GIGibraltar0,0-92,20,0-92,2
GGGuernsey0,0-0,20,0-0,2
RURusko28 136,622 355,522 182,672 674,7
TRTurecko0,0-12 193,233 530,021 336,8
UAUkrajina344,1-7 223,4-244,0-7 123,3
E4AFRIKA0,0-63,820 400,120 336,2
 z toho    
EGEgypt0,00,0-279,2-279,2
ETEtiopie0,0-18,80,0-18,8
ZAJižní Afrika0,00,020 590,920 590,9
KEKeňa0,00,0207,0207,0
E7AMERIKA789,9-19 522,9-23 447,7-42 180,7
E8SEVERNÍ AMERIKA208,4532,5583,51 324,5
 z toho    
USSpojené státy americké208,41 448,61 507,93 164,9
E9STŘEDNÍ AMERIKA-55,7-14 857,8-24 801,6-39 715,1
 z toho    
VGBritské Panenské ostrovy0,0-13 607,40,0-13 607,4
F1JIŽNÍ AMERIKA637,2-5 197,6770,4-3 790,1
 z toho    
BRBrazílie637,2-4 925,0-565,5-4 853,3
CLChile0,0-88,10,0-88,1
PEPeru0,0-191,00,0-191,0
F2ASIE5 121,919 641,464 939,489 702,7
F3ZEMĚ BLÍZKÉHO A STŘEDNÍHO VÝCHODU5,210 460,2-158,810 306,7
 z toho    
AMArménie0,0257,10,0257,1
GEGruzie5,29 908,50,09 913,7
F6OSTATNÍ ASIJSKÉ ZEMĚ5 116,79 181,265 098,279 396,0
 z toho    
CNČína933,71 658,5-158,32 433,9
HKHongkong3 961,9-16,2-60,83 884,9
INIndie221,16 546,063 781,670 548,7
JPJaponsko0,00,0307,8307,8
KZKazachstán0,01 106,5-666,3440,2
KRKorejská republika0,00,0991,9991,9
MYMalajsie0,00,0759,1759,1
MNMongolsko0,0-207,50,0-207,5
MMMyanmar0,0-30,50,0-30,5
PKPákistán0,00,0-7,0-7,0
THThajsko0,00,0-245,0-245,0
I5Eurozóna (EUR-16)113 184,7592 765,6969 256,41 675 206,7
J5Mimo eurozónu (EUR-16)193 790,3140 699,7-308 695,925 794,1
I4EUR-1534 488,2418 795,11 016 067,91 469 351,2
J4Extra EUR-15272 486,9314 670,1-355 507,4231 649,6
I3EUR-1333 553,8567 578,11 022 575,81 623 707,7
J3Extra EUR-13273 421,2165 887,2-362 015,377 293,0
V1EU-27208 806,2757 759,6595 276,41 561 842,2
V2Extra EU-2798 168,8-24 294,465 284,1139 158,5
D3EU-25175 153,9752 939,5722 954,71 651 048,1
D5Mimo EU-25131 821,1-19 474,3-62 394,249 952,7
D8Nové členské země EU 2004140 777,0151 373,8-113 674,6178 476,2
D2EU-1534 376,9601 565,8836 629,31 472 571,9
D4Extra EU-15272 598,1131 899,5-176 068,7228 428,9
A8OECD169 246,1884 256,4733 858,01 787 360,5
B1NAFTA152,8-717,9323,5-241,6
C4"Offshore" finanční centra3 962,2-8 345,0-24 066,9-28 449,7

předběžná data

Pravidelné novinky e-mailem