Guinea-Bissau: Mapa oborových příležitostí – perspektivní položky českého exportu

© Zastupitelský úřad ČR v Akkře (Ghana)

Ekonomika Guineje Bissau je založena na zemědělství. Cassava, cukrová třtina, jitrocel, různé druhy ovoce, sladké brambory, kokosové ořechy, rýže, dobytek, kozy, ovce, prasata, kopra (kokosová moučka), palmový olej a arašídy jsou v Guineji Bissau pěstovány pro prodej na domácím trhu a pro vývoz do zahraničí .

Více než 30% Guineje Bissau je obsazeno hustým tropickým deštným pralesem. Mezi hlavní průmyslová odvětví Guineje Bissau patří zpracování kopry, ryb, potravin, palmového oleje a jáder a arašídů. Další průmyslová odvětví v Guineji-Bissau zahrnují: nealkoholické nápoje, rum, pivo, montáž motorů a textilní a oděvní závody. Hlavním vývozem Guineje Bissau jsou ryby a arašídy.

Odkaz na mapu oborových příležitostí naleznete zde.

5.1. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty

Z hlediska perspektivních oborů pro čs. investory je to hlavně:

  • Zemědělství, kde je poptávka po investicích do výroby nápojů; výroby zemědělských strojů; výroby džusů; výroby mouky z manioku; výroby krmiva pro hosp. zvířata; výroby a zpracování palmového oleje k výrobě mýdla a do produkce, zpracování a exportu kukuřice.
  • Zdravotnictví, kde je poptávka po investicích do laboratorního a nemocničního vybavení a dodávkách medikamentů.
  • potravinářské výrobky, domácí potřeby všeho druhu, chemikálie, stavební materiály, strojní zařízení (i repasované), důlní a stavební stroje, jednoduché strojní vybavení dílen, telekomunikační zařízení, zemědělské stroje, automobily (i ojeté), malá dopravní letadla, ošacení (včetně second-handu), pneumatiky, ad.

Perspektivními oblastmi jsou potravinářské výrobky, domácí potřeby všeho druhu, chemikálie, stavební materiály, strojní zařízení (i repasované), důlní a stavební stroje, jednoduché strojní vybavení dílen, telekomunikační zařízení, zemědělské stroje, automobily (i ojeté), malá dopravní letadla, ošacení (včetně second-handu), pneumatiky, ad.

Aktuální sektorové příležitosti pro Guineu-Bissau

Zpět na začátek

5.2. Kalendář akcí

Nejvýznamnější akcí bývá mezinárodní veletrh. Letos se koná ve dnech 8.-10. listopadu 2019. Více na 10times.com.

Zpět na začátek

Zpracováno a aktualizováno zastupitelským úřadem ČR v Akkře (Ghana) ke dni

Souhrnná teritoriální informace

Pravidelné novinky e-mailem