Nová podoba portálu BusinessInfo.cz

BusinessInfo.cz má novou podobu, která poskytuje podnikatelům ještě větší komfort. Součástí portálu je formulář zjednodusujeme.cz, jenž umožňuje podnikatelské veřejnosti zaslat online podnět na snížení jejich administrativní zátěže. Portál provozuje vládní agentura CzechTrade, jeho gestorem je ministerstvo průmyslu a obchodu.Po deseti letech provozu nebyl starý systém postavený na tehdejších SW technologiích schopen zvládnout neustále se zvyšující nároky na stabilitu, nové SW aplikace, propojení s ostatními informačními systémy, rychlost odezev a zátěž, která několikrát překonala původní odhady. Proto byla spuštěna nová podoba portálu BusinessInfo.cz, která si klade za cíl zkvalitnit poskytované služby a ještě zvýšit návštěvnost webu, jež se se od ledna do května tohoto roku blížila půl milionu za měsíc.

Co je na portálu nového?

Mimořádným vylepšením oproti původní verzi prošlo zejména řešení online formulářů, je nyní postaveno na standardizovaném systému Adobe. Toto řešení naplňuje evropskou směrnici o službách na vnitřním trhu EU a nově umožňuje českým i zahraničním podnikatelům majícím zájem o působení v Česku pohodlnou práci s online formuláři ve formátu PDF, včetně elektronického podpisu a odeslání na příslušný úřad.  

„Významným znakem nového řešení je jeho udržitelnost a díky nasazení nových technologií i možnost rozvoje do budoucna, což původní řešení, kde byly použity a minimálně upgradovány  technologie z roku 2002, neumožňovalo,“ uvedl koordinátor projektu Radek Ježdík z agentury CzechTrade.

Portál BusinessInfo.cz má novou grafiku, strukturu a navigaci vycházející z uživatelského testování a řadu inovovaných či nových řešení, například možnost rychle a strukturovaně položit dotaz, mobilní verzi, či možnost vyhledat informace podle stádia podnikatelského cyklu.

Ke zlepšení podnikatelského prostředí přispěje formulář Zjednodusujeme.cz. Jeho prostřednictvím lze zaslat podnět na snížení administrativní zátěže podnikatelů, který bude zaevidován a řešen kompetentními pracovníky Ministerstva průmyslu a obchodu.

Na vybudování nové SW infrastruktury portálu BusinessInfo.cz získala agentura CzechTrade v roce 2010 dotaci z EU fondů a realizuje projekt s názvem „Rozvoj oficiálního portálu pro podnikání a export (BusinessInfo.cz) ve vazbě na PVS a ostatní IS VS“.

Portál BusinessInfo.cz obsahuje řadu funkcionalit a tisíce článků. Může se proto stát, že narazíte na nějaké chyby vzniklé převodem z původního systému. Budeme rádi, když nás na případné nedostatky upozorníte na e-mailovou adresu redakce@businessinfo.cz.

Původní podoba portálu

Původní podoba portálu BusinessInfo.cz

• Témata: Zahraniční obchod

Doporučujeme