Startuje další ročník soutěže Rodinná firma roku. Podniky se mohou hlásit do září

V květnu startuje další ročník tradiční soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR. Odborná porota vybere vítěze ve dvou kategoriích, vyhlášena bude i Cena veřejnosti. Podniky se mohou přihlásit do 4. září.

Soutěž Rodinná firma roku AMSP ČR hledá podle organizátorů inspirativní příběhy rodinných podniků, které úspěšně překonaly úskalí v podnikání, zakládají si na dobrém jménu, čestném jednání a tradici společnosti.

Slavnostní vyhlášení Rodinné firmy roku 2022

Účastníci navíc zamýšlejí zachovat rodinný byznys prostřednictvím svých následníků i pro další generace.

„Z rodinné firmy se neutíká, nepřestěhujete ji do jiné země,“ vysvětluje Petr Milata, člen představenstva AMSP ČR a představitel třetí generace rodinné firmy Beznoska s.r.o. z Kladna. „Jste odpovědni svému vlastnímu jménu, i odkazu předků, abyste firmu jednou předali nástupcům v ještě lepším stavu, než v jakém jste ji přebírali,“ dodává.

Vítězové jsou tradičně vyhlašováni ve dvou kategoriích:

  • Malá firma (podniky do 50 zaměstnanců s obratem do 10 milionů eur)
  • Střední firma (podniky do 250 zaměstnanců s obratem do 50 milionů eur)

„Rodinná firma roku AMSP ČR“ navazuje na původní ročníky soutěže „Equa bank Rodinná firma roku“. Z každé kategorie je porotou vybráno pět nejlepších firem. Právě z této TOP desítky následně lidé volí svého favorita v Ceně veřejnosti. Veřejnost bude moci hlasovat na www.rodinnafirmaroku.cz od 26. září do 3. října 2023.

„Rodinné firmy podnikají promyšleně, odpovědně, v dlouhodobém horizontu a také pomáhají v místě, kde působí. Je pro ně důležitá i podpora rodiny v podnikání či sdílení zkušeností. Připojte se i vy do tohoto významného soutěžního klání, které má více než dvanáctiletou tradici,“ vyzývají pořadatelé z AMSP ČR.

Soutěž byla oficiálně zahájena 22. května, do 4. září se do ní mohou firmy přihlásit. V září proběhne výběr vítězů odbornou porotou a následuje zmíněné hlasování veřejnosti. Slavnostní vyhlášení vítězů včetně firem, jež ovládly Cenu veřejnosti, proběhnou na galavečeru Dne podnikatelů ČR v listopadu 2023.

Registrace do 12. ročníku soutěže Rodinná firma roku AMSP ČR 2023

Loňští vítězové inspirují ostatní

Loňskými vítězi kategorií Malá a Střední firma se staly Retap spol. s.r.o a Hrdlička spol. s.r.o.

Retap spol. s.r.o., vyrábí krbová kachlová kamna na zakázku. Opláštění jim tvoří tradiční keramické kachle vlastní výroby. K současnému trendu patří také výběr ideálního topidla, které plní funkci teplovodního nebo teplovzdušného zdroje vytápění v kombinaci s tradičními kachlemi jako funkčního pláště kamen.

Kategorii Střední firma loni ovládla společnost Hrdlička. Firma patří mezi největší poskytovatele v oblasti geomatických služeb v České republice. Její řešení využívá odborná i širší veřejnost, soukromé podniky a státní i veřejná správa. Významnými klienty jsou společnosti působící v oborech stavebnictví, energetiky, telekomunikací a vodohospodářství.

Předchozí ročníky soutěže Rodinná firma roku:

Portál BusinessInfo.cz je mediálním partnerem soutěže

• Teritorium: Česká republika