Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie

Ministerstvo průmyslu a obchodu, v reakci na už dříve oznámené přeložení letošního 62. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně, připravilo ruku v ruce se společností Veletrhy Brno a dalšími tradičními účastníky náhradní speciální projekt s názvem „Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie.”

ČTK Protext

Půjde o sérii textů, videí a přímých přenosů, které poběží v původním termínu této zrušené největší oborové akce ve střední Evropě. Mediální partnerem pro zadavatele projektu bude Česká tisková kancelář (ČTK).„ČTK je se svým distribučním kanálem do redakcí i veřejným webem Českénoviny.cz unikátním prostředkem pro oslovení B2B i B2C  klientů,“ vysvětluje ředitel strategie a rozvoje Jaroslav Kábele.

Národní veřejnoprávní agentura spustila na svém webu Českénoviny.cz v sekci Speciál s názvem „Podpora strojírenství a veletržní aktivity v době pandemie,” v níž se budou soustřeďovat všechny mediální výstupy. Stalo se tak v úterý 29. září. V prvním příspěvku sdělil například ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, jakou roli hraje strojírenství v české ekonomice a jejím exportu a jako cestu směrem k novým technologiím, robotizaci a digitalizaci tento segment do současnosti urazil.

Generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš řekl, co je třeba k tomu, aby firma mohla dále pokračovat ve svém klasickém fungování. Následovat budou profily a prohlášení šéfů Svazu průmyslu a dopravy, jehož výroční sněm byl až dosud historicky nedílnou součástí MSV. Prostor dostanou ředitelé agentur CzechTrade a CzechInvest a TAČR. K této sestavě by se měli přidat i lídři pojišťovny EGAP a bank ČEB a ČMZRB.

Prezentace:

Texty, videa a streamy budou k přečtení, poslechu a zhlédnutí i na webech MPO, BVV, CzechTrade, CzechInvest, TAČR a BusinessInfo.cz. Ke sdílení přispějí i státní pojišťovna a obě banky. Součástí projektu bude i záznam dění na brněnském výstavišti, kde by se podle plánu měla konat ještě dvojice odborných konferencí.

ČTK Protext

Cílem celého projektu, který nemá v mediálním pojetí ekonomických podniků v ČR obdoby, je ujistit odbornou i laickou veřejnost, že navzdory pandemii proexportní podpora strojírenství a snaha učinit z něj konkurenceschopný obor pro 21. století trvá – a že i přes nemožnost fyzického setkání zůstává Mezinárodní strojírenský veletrh součástí průmyslového dění.

Převzato podkladů ČTK Protext

• Teritorium: Česká republika

Doporučujeme