FAQ – Formuláře

Co je to aplikace Formuláře, kdo ji může využívat, co obsahuje a další obecné i technické dotazy k modulu formulářů.K čemu slouží aplikace Formuláře?

Aplikace Formuláře umožňuje práci s garantovanými formuláři a žádostmi úřadů. Vybrané formuláře lze on-line vyplnit, vytisknout a uložit je elektronické podobě. Aplikace zachovává registrační údaje uživatele pro použití v jednotlivých formulářích.

Co musím udělat, abych mohl(a) aplikaci Formuláře využívat?

Aplikace Formuláře je zcela zdarma a využívat ji mohou všichni uživatelé portálu BusinessInfo.cz. Je nutné pouze stáhnout a nainstalovat software umožňující práci s formuláři. Jedná se o 602XML Filler nebo Adobe PDF Reader. Odkazy na software naleznete přímo v aplikaci Elektronické formuláře.

K vyplňování hlášení používám Excel. Umí přebírat data, tedy to, co už je jednou v počítači. Budou vaše formuláře někdy něco takového umět? Proč nejsou také v XLS?

Ve formátu XLS formuláře nemohou být, protože tento formát není obecný a není určený pro tento druh dat. Aplikace Formuláře pracuje s obecnými formuláři, které jsou dostupné veřejnosti. Pokud máte data pro již vytvořený formulář v aplikaci Formuláře ve formátu XLS, musíte je uložit (exportovat) do formátu XML a převést na stejnou strukturu, jako používá příslušný formulář. Pak data půjdou používat v aplikaci 602XMLFiller s příslušným formulářem.

Plánujete rozšíření počtu formulářů, nebo je tento počet konečný?

Aplikace bude postupně rozšířena i o další typy formulářů. V současné době provádíme úplnou optimalizaci aplikace. Následně budou vypublikovány nové formuláře.

Vyplnil jsem formulář, ale na 4. straně je jen jedna řádka a 5. by se tam ještě vešla. Na formuláři je (asi) označena jako „na novou stránku“ (fo:block break-before="page"). Udělal jsem potřebné úpravy a uložil, ale při znovunačtení do aplikace je přes stránku text „602XML Trial“ s upozorněním, že formulář je v režimu Trial (při znovunačtení to zničí certifikát). Jak je třeba toto udělat?

Předpokládáme, že formulář upravujete v 602XML Designer. Napište nám prosím o konkrétně jaký formulář se jedná. Jinak toto není chyba – je to ochrana proti neoprávněným zásahům – pravděpodobně jste přišel i o certifikát. Možný je rovněž problém v zastaralé verzi programu 602XML Designer.

Prosím o vysvětlení termínu NAVRHOVATEL, jedná se o statutárního zástupce firmy, spoluvlastníka, (vlastní) firmu, nebo případně toho, kterého/čeho se změna týká? Pokyny hovoří jen všeobecně o vyplnění kolonek.

Pro zodpovězení dotazu potřebujeme vědět, o který formulář se jedná. Nápověda vždy vychází z tištěné formy a návrhů dotyčné instituce, která formulář vydala. Úplně nejvhodnější je proto obrátit se přímo na tuto autoritu, která je v každém formuláři uvedena. Nejlepší vysvětlení použité terminologie jsou schopni dát přímo tam, kde vytvořili původní tištěný formulář.

Potřebujete dále poradit?

Diskusní fórum uživatelů portálu najdete na portálu BusinessInfo.cz téměř pod každým článkem v jednotlivých rubrikách. Vedle toho jsme pro některá důležitá témata zřídili i samostatné tematické diskusní skupiny portálu Businessinfo.cz.

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl v rubrice FAQ nebo v jednotlivých diskusních fórech doposud řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O rubrice FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Pravidelné novinky e-mailem