FAQ – Formuláře

Co je to aplikace Formuláře, kdo ji může využívat, co obsahuje a další obecné i technické dotazy k modulu formulářů.

K čemu slouží aplikace Formuláře?

Aplikace Formuláře umožňuje práci s garantovanými formuláři a žádostmi úřadů. Vybrané formuláře lze on-line vyplnit, vytisknout a uložit je elektronické podobě. Aplikace zachovává registrační údaje uživatele pro použití v jednotlivých formulářích.

Co musím udělat, abych mohl(a) aplikaci Formuláře využívat?

Aplikace Formuláře je zcela zdarma a využívat ji mohou všichni uživatelé portálu BusinessInfo.cz. Je nutné pouze stáhnout a nainstalovat software umožňující práci s formuláři. Jedná se o 602XML Filler nebo Adobe PDF Reader. Odkazy na software naleznete přímo v aplikaci Elektronické formuláře.

K vyplňování hlášení používám Excel. Umí přebírat data, tedy to, co už je jednou v počítači. Budou vaše formuláře někdy něco takového umět? Proč nejsou také v XLS?

Ve formátu XLS formuláře nemohou být, protože tento formát není obecný a není určený pro tento druh dat. Aplikace Formuláře pracuje s obecnými formuláři, které jsou dostupné veřejnosti. Pokud máte data pro již vytvořený formulář v aplikaci Formuláře ve formátu XLS, musíte je uložit (exportovat) do formátu XML a převést na stejnou strukturu, jako používá příslušný formulář. Pak data půjdou používat v aplikaci 602XMLFiller s příslušným formulářem.

Plánujete rozšíření počtu formulářů, nebo je tento počet konečný?

Aplikace bude postupně rozšířena i o další typy formulářů. V současné době provádíme úplnou optimalizaci aplikace. Následně budou vypublikovány nové formuláře.

Vyplnil jsem formulář, ale na 4. straně je jen jedna řádka a 5. by se tam ještě vešla. Na formuláři je (asi) označena jako „na novou stránku“ (fo:block break-before=“page“). Udělal jsem potřebné úpravy a uložil, ale při znovunačtení do aplikace je přes stránku text „602XML Trial“ s upozorněním, že formulář je v režimu Trial (při znovunačtení to zničí certifikát). Jak je třeba toto udělat?

Předpokládáme, že formulář upravujete v 602XML Designer. Napište nám prosím o konkrétně jaký formulář se jedná. Jinak toto není chyba – je to ochrana proti neoprávněným zásahům – pravděpodobně jste přišel i o certifikát. Možný je rovněž problém v zastaralé verzi programu 602XML Designer.

Prosím o vysvětlení termínu NAVRHOVATEL, jedná se o statutárního zástupce firmy, spoluvlastníka, (vlastní) firmu, nebo případně toho, kterého/čeho se změna týká? Pokyny hovoří jen všeobecně o vyplnění kolonek.

Pro zodpovězení dotazu potřebujeme vědět, o který formulář se jedná. Nápověda vždy vychází z tištěné formy a návrhů dotyčné instituce, která formulář vydala. Úplně nejvhodnější je proto obrátit se přímo na tuto autoritu, která je v každém formuláři uvedena. Nejlepší vysvětlení použité terminologie jsou schopni dát přímo tam, kde vytvořili původní tištěný formulář.

Potřebujete dále poradit?

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl již na Businessinfo.cz řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Doporučujeme