FAQ – Exportní příležitosti a zahraniční databáze

Lze Vaším prostřednictvím v rámci služeb poskytovaných podnikatelské veřejnosti sledovat, resp. provádět monitoring nových projektů, tendrů, poptávek, investičních příležitostí, které budou realizovány v zahraničí?

Informace o tendrech, zahraničních poptávkách, nabídkách a investičních příležitostech v zahraničí na oficiálním portálu BusinessInfo.cz naleznete ve vertikále (rubrice) Příležitosti a tendry. Zde jsou k dispozici data z databází, které jsou spravovány agenturou CzechTrade:

V databázi je možné záznamy filtrovat podle teritoria (země), typu příležitosti či oblasti podnikání. Samozřejmě je možné i vyhledávat i podle klíčových slov zadaných do hlavního vyhledávání na stránce.

Potřebujete dále poradit?

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl již na Businessinfo.cz řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Doporučujeme