FAQ – Exportní příležitosti a zahraniční databáze

Lze Vaším prostřednictvím v rámci služeb poskytovaných podnikatelské veřejnosti sledovat, resp. provádět monitoring nových projektů, tendrů, poptávek, investičních příležitostí, které budou realizovány v zahraničí?Informace o tendrech, zahraničních poptávkách a investičních příležitostech v zahraničí na oficiálním portálu BusinessInfo.cz naleznete v rubrice Zahraniční obchod / Exportní příležitosti. Zde jsou k dispozici jednotlivé databáze, které jsou spravovány agenturou CzechTrade:

V každé databázi je možné záznamy filtrovat podle teritoria (země), podle data a podle klíčových slov. Automaticky vyfiltrované příležitosti pro jednotlivé země jsou pak k dispozici v rubrice Teritoriální informace na stránce příslušné země. Mimo výše uvedené spravuje CzechTrade i databázi, která obsahuje zahraniční nabídky, tj. nabídky zahraničních společností českým firmám.

Potřebujete dále poradit?

Diskusní fórum uživatelů portálu najdete na portálu BusinessInfo.cz téměř pod každým článkem v jednotlivých rubrikách. Vedle toho jsme pro některá důležitá témata zřídili i samostatné tematické diskusní skupiny portálu Businessinfo.cz.

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl v rubrice FAQ nebo v jednotlivých diskusních fórech doposud řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O rubrice FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Pravidelné novinky e-mailem