FAQ – Registrace a zasílání novinek

Jak funguje registrace na portálu BusinessInfo.cz. K čemu registrace slouží? Je pro uživatele portálu povinná? Stojí něco, nebo je zdarma? Řešení těchno a dalších podobných dotazů.

V rámci portálu BusinessInfo.cz rozlišujeme mezi přihlášením k odběru novinek (newsletteru), a registrací uživatele do rozšířené verze služeb portálu. Součástí registrace je i odběr novinek.

Pro pravidelný odběr newsletteru nám stačí pouze sdělit a potvrdit váš e-mail. Registrací uživatele na portál získáte přístup k rozšířeným službám portálu.

Přihlášení k odběru newsletteru (novinek)

Je možné dostávat informaci o novinkách na vašem portálu e-mailem?

Ano. Stačí pouze, když se k odběru zaregistrujete v sekci „Pravidelné novinky emailem“ umístěné v patičce každé stránky portálu – zobrazuje se jen nepřihlášeným uživetelům. Ti co mají odběr novinek zaregistrován ji nevidí.  Pro dokončení registrace Vám bude na zadanou emailovou adresu odeslán potvrzující email s aktivačním odkazem. Newsletter s novinkami vám však začne být doručován až po provedené aktivaci.

Co přesně mi bude do mé schránky zasíláno?

Prostřednictvím našeho newsletteru upozorňujeme uživatele portálu na nově publikované články na portálu BusinessInfo.cz. Příležitostně upozorňujeme i na vybrané akce z našeho Kalendáře akcí pro podnikatele.

Co znamená aktivace novinek?

Po zadání vaší emailové adresy vám bude zaslán potvrzující email obsahující speciální aktivační odkaz. Klikem na tento odkaz provedete aktivaci, tj. dokončení procesu objednávání novinek.

Kdy obdržím první zprávu s novinkami?

Newsletter s novinkami je rozesílán pravidelně, vždy jednou týdně, obvykle ve čtvrtek ráno. První novinky do své e-mailové schránky tedy obdržíte nejbližší čtvrtek, který následuje po provedené aktivaci.

Jak postupovat, změním-li e-mailovou adresu?

V případě že chcete i nadále dostávat emailové novinky a jste současně registrovaným uživatelem portálu BusinessInfo.cz, pak stačí pouze změnit emailovou adresu ve vašem uživatelském profilu (Nastavení).

Pokud nejste registrováni jako uživatelé portálu, ale pouze odebíráte newsletter, musíte provést novou objednávku pro novou emailovou adresu. Ke zrušení předešlého odběru ovšem v takovém případě nedojde automaticky. Ukončení odběru na starou e-mailovou adresu musíte ručně zrušit odhlašovacím odkazem ze zprávy, která do vaší staré e-mailové schránky přišla.

Je možné ukončit zasílání emailových novinek?

Ano, samozřejmě. Odhlašovací odkaz je součásti každé naší zprávy s novinkami. Odkaz je umístěn vždy na začátku i a na konci e-mailové zprávy.

Registrace uživatele pro využívání rozšířených funkcí portálu BusinessInfo.cz

Položky Registrace i Přihlášení najdete v horní liště portálu BusinessInfo.cz.

Jaké jsou výhody registrace na portálu?

Na rozdíl od pouhého přihlášení k odběru newsletteru, registrace na portálu BusinessInfo.cz vám umožní plně využívat služby poskytované naším portálem. Nabídky služeb se bude postupně rozšiřovat. V současné době si můžete uložit výsledky z Kalkulačky kurzových rizik.

Do své e-mailové schránky budete každý týden dostávat přehled novinek. (Jejich odběr lze kdykoli odhlásit.)

Je registrace na portálu BusinessInfo.cz zpoplatněna?

Není. Registrace na portálu BusinessInfo.cz je zdarma.

Co to je aktivační e-mail?

Po zadání minimálně všech povinných registračních údajů a jejich následném uložení, vám bude zaslán potvrzující email, obsahující speciální aktivační odkaz. Klikem na tento odkaz provedete aktivaci, tj. dokončení procesu registrace uživatele na portálu BusinessInfo.cz.

Ochrana osobních údajů

Jak je zajištěno, že někdo cizí nezneužije moji emailovou adresu?

K zamezení zneužití, tj. objednání zasílání novinek bez vědomí majitele emailové adresy, slouží aktivace. Novinky jsou zasílány pouze na ty emailové adresy, ze kterých byla tato služba aktivována. Potvrzující email s aktivačním odkazem je odeslán na zadanou emailovou adresu. Vlastní aktivaci tak může provést jedině osoba, která má přístup k elektronické poště zaslané do zadané emailové schránky.

Jsou uložená osobní data nějak chráněna? Nemůže dojít ke zneužití?

Proces registrace je po technické stránce zabezpečen pomocí protokolu SSL. Přenášená data tak nemůže nikdo vysledovat a zneužít. Pokud cizí osobě nevyzradíte přihlašovací údaje, nemusíte mít obavy. Pro zvýšení bezpečnosti doporučujeme přístupové heslo pravidelně měnit.

Zpracování vložených dat uživatelů probíhá výlučně v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. Zákon o ochraně osobních údajů v platném znění. Vložené údaje jsou použity při přihlašování uživatele, pro komunikaci s uživatelem a v aplikaci Interaktivní formuláře. Žádné poskytnuté osobní údaje nejsou bez výslovného souhlasu uživatele zveřejňovány, prodávány ani vyzrazeny třetím osobám, s výjimkou případů stanovených zákonem. 

Potřebujete dále poradit?

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl již na Businessinfo.cz řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Doporučujeme