FAQ – Registrace a zasílání novinek

Jak funguje registrace na portálu BusinessInfo.cz. K čemu registrace slouží? Je pro uživatele portálu povinná? Stojí něco, nebo je zdarma? Řešení těchno a dalších podobných dotaů.V rámci portálu BusinessInfo.cz rozlišujeme mezi přihlášením k odběru novinek (newsletteru), a registrací uživatele do rozšířené verze služeb portálu. Součástí registrace je i odběr novinek.

Pro pravidelný odběr newsletteru nám stačí pouze sdělit a potvrdit váš e-mail. Registrací uživatele na portál získáte přístup k rozšířeným službám portálu.

Přihlášení k odběru newsletteru (novinek)

Je možné dostávat informaci o novinkách na vašem portálu e-mailem?

Ano. Stačí pouze, když svoji emailovou adresu napíšete do okénka Newsletter, umístěného v levém sloupci stránky. Po vložení své emailové adresy a jejím odeslání klikem na „Přihlásit se“ vám bude na zadanou emailovou adresu odeslán potvrzující email s aktivačním odkazem. Newsletter s novinkami vám však začne být doručován až po provedené aktivaci.

Co přesně mi bude do mé schránky zasíláno?

Prostřednictvím našeho newsletteru upozorňujeme uživatele portálu na nově publikované články na portálu BusinessInfo.cz. Příležitostně upozorňujeme i na vybrané akce z našeho Kalendáře akcí pro podnikatele.

Jste-li na portálu registrován, máte možnost zvolit mezi html a textovým formátem zasílaných novinek.

Co znamená aktivace novinek?

Po zadání vaší emailové adresy vám bude zaslán potvrzující email obsahující speciální aktivační odkaz. Klikem na tento odkaz provedete aktivaci, tj. dokončení procesu objednávání novinek.

Kdy obdržím první zprávu s novinkami?

Newsletter s novinkami je rozesílán pravidelně, vždy jednou týdně a to v pondělí po šesté hodině večer. První novinky do své e-mailové schránky tedy obdržíte nejbližší pondělí, které následuje po provedené aktivaci.

Jak postupovat, změním-li e-mailovou adresu?

V případě že chcete i nadále dostávat emailové novinky a jste současně registrovaným uživatelem portálu BusinessInfo.cz, pak stačí pouze změnit emailovou adresu ve vašem uživatelském profilu (Nastavení).

Pokud nejste registrováni jako uživatelé portálu, ale pouze odebíráte newsletter, musíte provést novou objednávku pro novou emailovou adresu. Ke zrušení předešlého odběru ovšem v takovém případě nedojde automaticky. Ukončení odběru na starou e-mailovou adresu musíte ručně zrušit odhlašovacím odkazem ze zprávy, která do vaší staré e-mailové schránky přišla.

Je možné ukončit zasílání emailových novinek?

Ano, samozřejmě. Odhlašovací odkaz je součásti každé naší zprávy s novinkami. Odkaz je umístěn vždy na začátku i a na konci e-mailové zprávy.

Registrace uživatele pro využívání rozšířených funkcí portálu BusinessInfo.cz

Položky Registrace i Přihlášení najdete v horní liště portálu BusinessInfo.cz.

Jaké jsou výhody registrace na portálu?

Na rozdíl od pouhého přihlášení k odběru newsletteru, registrace na portálu BusinessInfo.cz vám umožní plně využívat služby poskytované naším portálem. Registrací získáváte možnost využívat aplikaci Interaktivní formuláře, můžete si nastavit počet zobrazovaných zpráv v jednotlivých rubrikách portálu nebo počet výsledků při vyhledávání.

Můžete si také nadefinovat vlastní záložky jednotlivých rubrik portálu, takže přístup k potřebným informacím budete mít ještě snazší. Registrace vám taktéž zajistí pravidelný přísun informací o novinkách na portálu.

Do své e-mailové schránky budete každý týden dostávat přehled novinek. (Jejich odběr lze kdykoli odhlásit.) Registrovaní uživatelé mají také možnost zvolit si mezi verzí novinek ve tvaru html, nebo verzí textovou.

Je registrace na portálu BusinessInfo.cz zpoplatněna?

Není. Registrace na portálu BusinessInfo.cz je zdarma.

Co to je aktivační e-mail?

Po zadání minimálně všech povinných registračních údajů a jejich následném uložení, vám bude zaslán potvrzující email, obsahující speciální aktivační odkaz. Klikem na tento odkaz provedete aktivaci, tj. dokončení procesu registrace uživatele na portálu BusinessInfo.cz.

Ochrana osobních údajů

Jak je zajištěno, že někdo cizí nezneužije moji emailovou adresu?

K zamezení zneužití, tj. objednání zasílání novinek bez vědomí majitele emailové adresy, slouží aktivace. Novinky jsou zasílány pouze na ty emailové adresy, ze kterých byla tato služba aktivována. Potvrzující email s aktivačním odkazem je odeslán na zadanou emailovou adresu. Vlastní aktivaci tak může provést jedině osoba, která má přístup k elektronické poště zaslané do zadané emailové schránky.

Jsou uložená osobní data nějak chráněna? Nemůže dojít ke zneužití?

Proces registrace je po technické stránce zabezpečen pomocí protokolu SSL. Přenášená data tak nemůže nikdo vysledovat a zneužít. Pokud cizí osobě nevyzradíte přihlašovací údaje, nemusíte mít obavy. Pro zvýšení bezpečnosti doporučujeme přístupové heslo pravidelně měnit.

Zpracování vložených dat uživatelů probíhá výlučně v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. Zákon o ochraně osobních údajů v platném znění. Vložené údaje jsou použity při přihlašování uživatele, pro komunikaci s uživatelem a v aplikaci Interaktivní formuláře. Žádné poskytnuté osobní údaje nejsou bez výslovného souhlasu uživatele zveřejňovány, prodávány ani vyzrazeny třetím osobám, s výjimkou případů stanovených zákonem. 

Potřebujete dále poradit?

Diskusní fórum uživatelů portálu najdete na portálu BusinessInfo.cz téměř pod každým článkem v jednotlivých rubrikách. Vedle toho jsme pro některá důležitá témata zřídili i samostatné tematické diskusní skupiny portálu Businessinfo.cz.

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl v rubrice FAQ nebo v jednotlivých diskusních fórech doposud řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O rubrice FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Pravidelné novinky e-mailem