FAQ – Vzdělávací akce pro podnikatele

Začínám s podnikáním, a ráda bych proto absolvovala nějaký seminář pro začínající podnikatele – ideálně něco ve smyslu „Podnikatelské minimum“. Můžete mi něco doporučit?

Akce, které by mohly mít poptávaný charakter, bývají průběžně zveřejňovány v našem Kalendáři akcí. Doporučujeme vám proto sledovat oznamované akce přímo v příslušné rubrice.

Připomínáme, že za kvalitu a relevantnost informací poskytovaných na jednotlivých kurzech, seminářích apod. vždy ručí příslušný organizátor, případně přednášející. Portál BusinessInfo.cz nemá s jednotlivými akcemi nic společného, vyjma toho, že informaci o jejich konání publikuje.

Pokud kvalitu výuky garantuje (vedle organizátora) ještě nějaký další subjekt, bývá tato informace u jednotlivých kurzů většinou uvedena.

Samostudium s využitím portálu BusinessInfo.cz

Rádi bychom připomněli, že vedle klasických kurzů a vzdělávacích programů umožňují současné technologie – více než kdy dříve – vytvářet podmínky pro vysoce efektivní samostudium a to v celé řadě oblastí.

Už jen s pomocí internetových nástrojů můžete na našich i souvisejících stránkách načerpat celou řadu praktických informací. Při výběru dobrých informačních zdrojů nabízí takové samostudium několik zajímavých výhod:

  • Cena (řada materiálů je na internetu zcela zdarma)
  • Rychlost (kurzy jsou většinou náročné na čas)
  • Volná volba termínu (studovat si můžete kdykoli chcete a kolik chcete)

Samostudium samozřejmě vyžaduje určitou sebedisciplínu. Jeho limitem je také nemožnost individuální konzultace s lektorem. Jsme však přesvědčeni, že ať už využijete náš portál jako hlavní, nebo jen doplňkový zdroj informací, najdete na našem portálu řadu užitečných informací.

Potřebujete dále poradit?

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl na portále doposud řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Doporučujeme