Provozování hazardních her

Dne 1. 1. 2017 vstoupil v platnost zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách. Co se s nástupem nové právní úpravy změnilo? Zákon povoluje například možnost podnikání zahraničních sázkových on-line společností, naopak nařizuje blokovat hazardní hry bez základního povolení Ministerstva financí ČR i přístup českých hráčů na weby zahraničních provozovatelů nelicencovaných v ČR. Nově je zřízen registr hráčů hazardních her, kterým nebude povoleno hrát vůbec.Příslušné obecní úřady mají díky nové zákonné úpravě větší pravomoci při povolování a regulaci hazardu ve svých obcích. Jaké jsou nové povinnosti provozovatelů hazardních her? Jaké jsou podmínky k získání základního povolení pro provoz hazardních her? Jak je to s reklamou na kasino nebo hernu? Na tyto a další otázky přináší odpovědi tento článek.

Podrobný obsah

Související články:

Úvod

Nový zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách (dále jen „ZHH“ nebo „Zákon“) přinesl řadu změn. Od úpravy typologie hazardních her až po změny typu kdo a za jakých podmínek se může stát provozovatelem hazardní hry.

Nejprve je nezbytné vymezit definici hazardních her a jejich jednotlivé druhy. Hazardní hrou se rozumí hra, sázka nebo los, do nichž sázející vloží sázku, jejíž návratnost se nezaručuje, a v nichž o výhře nebo prohře rozhoduje zcela nebo zčásti náhoda nebo neznámá okolnost.

Pro portál BusinessInfo.cz zpracoval advokát Mgr. Marek Doleček, partner advokátní kanceláře Doleček Kahounová Sedláčková.
• Témata: Právní průvodce | Právo
• Oblasti podnikání: Právo, právní služby | Služby