FAQ – Import zboží a služeb do České republiky

Platí se clo při dovozu zboží X ze země Y do ČR? Jak vysoké clo musím zaplatit? Jaké jsou další podmínky pro dovoz zboží či služeb do České republiky?

Informace ohledně dovozu do ČR ze třetích zemí (tj. nečlenské země EU) jsou k dispozici na portálu BusinessInfo.cz v dokumentu „Základní informace pro každého importéra do ČR“.

Obecná pravidla k problematice dovozu do České republiky jsou také k dispozici na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO):

Výši případných cel při dovozu zboží na jednotný trh Evropské unie si může každý zájemce zjistit sám na stránkách Daňové a celní unie EU – TARIC. Lze vyhledávat podle celního kódu v sazebníku nebo procházet zboží v jednotlivých položkách a tak zjistit celní kód, který se potom zpětně zadá do vyhledávání a tak se zjistí výše případné celní sazby při dovozu zboží do EU (z nečlenského státu EU).

Další informace a pravidla vztahující se k dovozu a k celní problematice může poskytnout Celní správa ČR. Více informací k Celní správě ČR v dokumentu „Celní správa České republiky“ na stránkách portálu BusinessInfo.cz.

Potřebujete dále poradit?

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl již na Businessinfo.cz řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Doporučujeme