Kombinovaná laser/děrovací technologie pro zpracování plechů (transfer technologií)

Špičková technologie kombinovaných laser/děrovacích strojů z Německa. Stroj je vybaven novou vysekávací hlavou a díky výkonnému laseru a další optimalizaci řezání představuje špičku zpracování plechů ve světě.Původce technologie: ATRUMPF GmbH + Co. KG
Příjemce technologie: Jiří Vaněk

Firma Jiří Vaněk je prosperující středně velkou strojírenskou společností zaměřenou na zpracování plechů, profilů a trubek. Hlavní výrobní náplní společnosti je zpracování plochých materiálů. Od založení v roce 1990 zaznamenala firma prudký rozvoj díky vlastní strategii zvyšování konkurenceschopnosti investicemi do špičkových high-tech technologií. Za účelem zvýšení výrobní kapacity a kvality výrobků se firma rozhodla investovat do nové technologie kombinující laserovou a děrovací techniku pro zpracování plechů.

Firma Jiří Vaněk při získávání nové technologie spolupracovala s BIC Ostrava, členem IRC Česká republika. Na základě požadavků firmy a dostupných finančních prostředků byla vypracována studie proveditelnosti, včetně zpracování návrhu způsobu financování investičního projektu. V průběhu realizace investice firma úzce spolupracovala s BIC Ostrava na přípravě výběrového řízení na dodávku technologie, na základě kterého byla vybrána technologie německé společnosti Trumpf – jednoho z předních světových výrobců technologií zpracování plechů.

Vybraná technologie představuje špičkovou řadu kombinovaných laser/děrovacích strojů. Kombinované technologie laserového vysekávání a děrování zajišťují kompletní zpracování plechů do maximální tloušťky 8 mm. Pořízený stroj je vybaven novou vysekávací hlavou, která umožňuje až 900 zdvihů za minutu, při značení a tváření dokonce 2800 zdvihů za minutu. Společně s výkonným laserem a další optimalizací řezání se řadí mezi vysoce produktivní stroje. Kombinovaná laser/děrovací technologie pro zpracování plechů umožňuje zlepšit kvalitu a zefektivnit průmyslovou výrobu díky vysoké úrovni automatizace celého procesu zpracování plechů.

Technologický transfer realizovalo IRC Česká republika (BIC Ostrava s.r.o.).

Kontaktní údaje:

BIC Ostrava s.r.o. – Ing. Marek Valdmann
Mostárenská 1156/38
703 00 Ostrava-Vítkovice
tel.: +420 595 957 458
fax: +420 595 956 751
e-mail: valdmann@bicova.cz
web: www.bicova.cz

Převzato z publikace „Úspěšné transfery technologií“