Pásové mini-jeřáby (transfer technologií)

Pásové mini-jeřáby jsou špičková technologická zařízení, která jsou dnes využívána po celém světě a nacházejí využití v mnoha oborech.Původce technologie: AB Kranlyft
Příjemce technologie: CSED s.r.o.

Jako členské pracoviště evropské sítě IRC (Innovation Relay Centres) se BIC Plzeň podílí na organizaci mezinárodních kooperačních setkání firem organizovaných zpravidla při významných veletrzích. Jedna z těchto akcí, partnerské setkání Eco-Matchmaking pořádané IRC Western and Southern Sweden/Iceland při veletrhu Eco-Tech Scandinavia, se uskutečnila v listopadu 2006 ve Švédsku. Této akce se zúčastnila i plzeňská společnost CSED, která zahajovala před několika lety svoji činnost v Podnikatelském inkubátoru a pravidelně využívá další služby BIC Plzeň. Právě v průběhu veletrhu a partnerského setkání v Göteburgu navázala společnost CSED kontakt se švédskou společností AB Kranlyft, která působí jako dodavatel pásových mini-jeřábů. Následná jednání byla dovršena podpisem smlouvy o výhradním zastoupení společnosti CSED jako dodavatele těchto zařízení pro Českou republiku.

Pásové mini-jeřáby jsou špičková technologická zařízení, která jsou dnes využívána po celém světě a nacházejí využití v mnoha oborech, především ve stavebnictví, strojním průmyslu, leteckém průmyslu, na železničních stavbách, v lesnictví atd.

Existuje několik kategorií mini-jeřábů, z nichž dva nejmenší modely je možné převážet za automobilem na přívěsu. Kapacita nosnosti těchto mini-jeřábů je až 3 tuny a pracovní rozpětí až 8 metrů. S těmito zařízeními je možné pracovat jak v exteriérech, tak v interiérech. Pro vnitřní použití je možné nazout na mini-jeřáb bílé gumové pásy, aby nedošlo k poškození či pogumování podlah. Mini-jeřáby jsou obvykle dodávány v provedení diesel/elektro, což znamená, že je možné napojit je na elektrickou síť 380 V. Taktéž jsou používány na pohon LPG. Dalšími výhodami je snadná manipulace a ovládání, které je zajištěno pomocí ovládacích pák přímo na mini-jeřábu nebo i dálkově (radiovým signálem). Veškeré údaje kontroluje a zaznamenává řídící počítačový systém.

Technologický transfer realizovalo IRC Česká republika (BIC Plzeň).

Kontaktní údaje:

BIC Plzeň
Riegrova 1
306 25 Plzeň
tel.: + 420 377 235 379
fax: + 420 377 235 320
e-mail: bic@bic.cz
web: www.bic.cz

CSED s.r.o.
Republikánská 45
312 63 Plzeň
Plzeňský kraj

Převzato z publikace „Úspěšné transfery technologií“