Patenty a ochranné známky

Patenty a ochranné známky představují v dnešním obchodním světě mimořádný potenciál. V našich videích se dozvíte vše, co potřebujete vědět ke správnému vyhledání informací, podání přihlášky i následnému procesu, který vede k řádné ochraně průmyslového vlastnictví.

Patenty a vynálezy (krátká verze)

 

Jak získat patent a k čemu vám bude – Souhrn základních kroků patentového řízení. Sestřih klíčových úseků z původního videa „Jak získat patent a k čemu vám bude“. Čím vším musíte při zápisu svého vynálezu do patentového rejstříku projít a na co je třeba nezapomínat.

Další informace o patentech se dozvíte na této stránce www.businessinfo.cz/patent.

 

 

Ochranné známky

 

Ochranná známka představuje zřejmě ten nejviditelnější atribut, který lze z hlediska průmyslově ochrany zabezpečit. Ochranná známka totiž zajišťuje ochranu určitého grafického znázornění. Nejčastěji samozřejmě nějakého firemního nebo produktového loga.

Další informace o patentech se dozvíte na této stránce www.businessinfo.cz/ochranne-znamky.

 

 

Průmyslové vzory

 

Průmyslový vzor není založen na žádném technickém řešení či vynálezecké činnosti – jde o odlišení zevnějšku jednotlivých výrobků, tedy o design. Průmyslovými vzory jsou tak například tvar lahví a sklenic Coca-Coly nebo tvar přední masky automobilů Škoda.

Další informace o patentech se dozvíte na této stránce www.businessinfo.cz/prumyslove-vzory.

 

 

Užitné vzory

 

Užitný vzor je další forma ochrany jedinečných technických řešení. Je jednodušší, rychlejší a méně nákladná, než je ochrana patentem. Užitné vzory mají však svá specifika, která se výrazně liší od patentů.

Další informace o patentech se dozvíte na této stránce www.businessinfo.cz/uzitne-vzory.

 

 

Jak získat patent a k čemu Vám bude

 

Poradíme vám, jak a kde získat a podat přihlášku a co musí obsahovat, aby byla přijata. Zaměříme se na objevy a vynálezy, na které si můžete nechat vystavit patent a ukážeme si ty, které naopak pod patentovou ochranu nespadají.

Další informace o patentech se dozvíte na této stránce www.businessinfo.cz/patent.

 

 

Kde najít patenty zdarma

 

Patenty a ochrana duševního vlastnictví, které se dá v zásadě rozlišit na autorské a průmyslové. Jako podnikatele vás bude zajímat hlavně to průmyslové. Zjistěte, co mezi něj patří; kde vyhledat, zda stejný nápad neměl už někdo před vámi a co vše musíte udělat před uvedením výrobku na trh.

Další informace o patentech se dozvíte na této stránce www.businessinfo.cz/patent.